Usnadněte si práci s malováním, nafukováním většího objemu vzduchu nebo se všemi nástroji, co pracují na pneumatickém principu.
Kompresor – co to vlastně je?
Určitě jste už někdy nafukovali míče, duše od kola nebo malovali místnost o velikosti větší výstavní haly (tedy myslíme, že opravdu velkou). Nebo vás čeká zatlučení 999 hřebů. Že se už na to těšíte? Není divu, když za vás většinu práce odvede kompresor.
Kompresory jsou olejové a bezolejové
Takže je letní a manželka vám právě řekla, že musíte do oběda napumpovat vzduchem hrad pro děti, 3 míče a samozřejmě začíná sezóna, takže i bazén na zahradu. S ruční pumpou to bude hračka – a za pár hodin, pokud vám neupadnou ruce, to máte hotovo. Naštěstí vás přes plot pozoruje soused a zeptá se vás, proč nepoužijete kompresor?
Jak vybrat ten pravý, Ve většině obchodů najdete kompresory rozdělené na dva druhy: olejové a bezolejové. Rozdělení na oba typy je totiž podle typu motoru: elektrický a benzínové.
Olejový kompresor? Ten bude na benzín
Benzínové motory obecně potřebují mazání, aby se nezadřeli. To zprostředkuje právě olej. Proto olejový kompresor spolehlivě šlape i při vysokých otáčkách motoru. Podobně jako u zahradních sekaček platí i kompresorů. Že ty benzínové mají větší výkon, větší výdrž a samozřejmě nejsou závislé na elektrickém proudu. Pravda, olejové kompresory nemají jen samé výhody.
Bezolejový kompresor je na elektřinu
Benzínový motor je výkonný a … a taky hlučný. A samozřejmě produkuje spaliny. Naštěstí máte na výběr i kompresor olejový. Elektrický motor, co takový kompresor pohání, je tišší. Místo mazání má speciální vložku, proto ten jeho název. Elektrický bezolejový kompresor je lehčí, takže až budete nafukovat bazén v druhém konci zahrady, nepronese se vám tolik. Zato budete potřebovat prodlužku kvůli přívodu proudu.
A ještě jedna rada: pokud chcete pomocí kompresoru čepovat pivo, z hygienických důvodů je samozřejmě možný pouze ten bezolejový.